Masaże

Masaż ręczny –  to zespół technik (chwytów, rękoczynów) stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na ustrój człowieka. Przez powierzchnię masowanego ciała masaż oddziaływuje na skórę, tkankę podskórną , mięśnie, stawy, a także na układ krążenia, nerwowy i na narządy wewnętrzne. Masaż wpływa odprężająco, zmniejsza napięcie mięśniowe i psychiczne oraz zwiększa ogólna odporność organizmu.

W sanatorium oferujemy:

  • Masaż klasyczny
  • Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi
  • Aquavibron
  • Rolling Star

Masaż klasyczny – leczniczy

Polega na odpowiednim ułożeniu chorego oraz stosowaniu klasycznych technik masażu ( głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie i wibracja ).
Znajduje on zastosowanie głównie w schorzeniach narządu ruchu.


Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi

Połączenie tradycyjnych technik masażu, łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury jak i aromaterapii.
Główna podstawa stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze, poprzez podniesienie temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych.
Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz muzyka wpływa kojąco na pacjenta, zmniejszając napięcie mięśniowe. Daje to efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi i pobudzenia krążenia.
Zabieg jest szczególnie polecany osobom narażonym na stres, niespokojnym, przygnębionym, mającym bóle mięśniowe. Masaż gorącymi kamieniami, z powodzeniem możemy określic jako masaż ciała, duszy i umysłu.


W Uzdrowisku oferujemy również masaż mechaniczny wibracyjny- Aquavibron oraz wielofunkcyjne urządzenie masujące Rolling Star.

Aquavibron
Jest to unikatowe urządzenie do masażu zarówno leczniczego jak i relaksacyjnego. Jedynym wykorzystywanym w nim źródłem energii jest woda wodociągowa pod normalnym ciśnieniem. Sam masaż odbywa się metodą „na sucho”, tzn. osoba korzystająca z masażu nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą.
Masaż wibracyjny uzyskuje się dzięki przepływowi wody, która rytmicznie porusza gumową membranę, przenosząc na tkanki wibrację o częstotliwości 2000-7000 drgań na minutę. Dzięki jego stosowaniu można pozbyć się wielu drobnych, lecz uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy i poprawić komfort życia. Aquavibron zapewni Państwu zdrowie, dobre samopoczucie i odprężenie po codziennym stresie.

Rolling Star
To w pełni profesjonalne urządzenie służące do masażu określonych partii ciała. Drewniane rolki, które masują nasze ciało działają jak masaż drenażowy, który pobudza układ limfatyczny do pracy, co powoduje wzmożone zapotrzebowanie organizmu w tlen i substancje odżywcze. Zwiększa szybkość usuwania z ciała produktów rozpadu toksyn, a także wchłanianie obrzęków. Podczas jednego masażu, skóra w miejscach poddanych masażowi regeneruje się. Następuje spalanie i redukcja komórek tłuszczowych. 

Podstawowym celem masażu na tym urządzeniu jest:

  • spadek wagi ciała i uzyskanie smukłej sylwetki bez wytężonego wysiłku fizycznego,
  • rozbijanie tkanki tłuszczowej,
  • redukcja cellulitu,
  • redukcja rozstępów,
  • wygładzona, jedrna skóra,
  • przyspieszenie przemiany materii