Światłolecznictwo

Światłolecznictwo jest działem fizykoterapii, w którym wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, widzialne oraz nadfioletowe. Jest ważne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymulujące przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi.

Lampa sollux – emituje promieniowanie widzialne i podczerwone, jest to promieniowanie krótkie, które wnika głębiej w tkanki.  Dodatkowe wyposażenie lampy Sollux stanowią filtry ze szkła uwiolowego w kolorach czerwonym i niebieskim. Lampa z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, ponadto stosuje się ją w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu. Światło czerwone zaś łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.

Lampa BioV – to naturalna metoda leczenia światłem spolaryzowanym. Zasadą leczenia światłem spolaryzowanym jest biostymulacja, czyli pobudzenie procesów fizjologicznych za pomocą bodźca fizykalnego – światła. Światło wspomaga regenerację komórkową tkanek skóry, kości, komórek nerwowych.